Chcesz zarobić naprawdę duże pieniądze? W takim razie handel jest doskonałym sposobem pozwalającym odrzucić wszelkie ograniczenia i limity. Niezależnie, czy sprzedajesz tanie akcesoria do telefonów komórkowych, czy prestiżową odzież od projektów – odpowiednia ścieżka rozwoju jest w stanie zapewnić Ci imponujący dochód.

Wcześniej lub później musisz przejść z drobnej sprzedaży detalicznej, do handlu hurtowego, który pozwala na minimalizację transakcji, przy maksymalizacji zarobków. Sprzedając więcej towaru, możesz naliczyć mniejszą marżę, docierając tym samym do większej ilości klientów. Warto pamiętać jednak o tym, że bezpieczeństwo w handlu hurtowym jest równie istotne, co zdobywania zaufania nowych kontrahentów. Oszustów i losowych sytuacji nie brakuje. Jak zatem poradzić sobie w kryzysowych momentach i uchronić się przed nimi?

Handel hurtowy – bezpieczeństwo dostaw na czas transportu

Zamawiając towar bezpośrednio u dostawcy lub w większej hurtowni, musisz zadbać o kwestie transportu. Przewóz asortymentu w ilościach hurtowych narażony jest na uszkodzenia i awarie tak samo, jak w przypadku detalicznych transakcji. Warto więc mieć pewność, że realizowany jest on przez profesjonalistów, wykorzystujących sprawdzone narzędzia.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w handlu hurtowym w kwestii transportu zamówionego wyposażenia? Warto ustalić z kontrahentem, że dostawa leży po stronie sprzedawcy. W innym wypadku korzystaj z cenionych i doświadczonych zewnętrznych firm spedycyjnych, które wezmą odpowiedzialność za ochronę przewożonych przedmiotów.

Umowa zabezpieczająca Cię przed opóźnieniami i niedotrzymaniem warunków umowy

Obawiasz, że kontrahent spóźni się z dostawą zamówionego towaru? Takie sytuacje potrafią spowodować ogromne straty dla hurtowni lub dystrybutorów. Gdy dojdzie do tego konkurencja wprowadzająca swój produkt wcześniej, istnieje nawet ryzyko utraty płynności finansowej.

Bezpieczeństwo handlu hurtowego zaczyna się od kruczków i podpunktów zawartych w umowach kupna/sprzedaży. Należy w takim dokumencie umieścić informacje dotyczące wpłaty zaliczki, terminów, ilości zamówionego towaru i warunków transakcji. W razie niedotrzymania konkretnych ustaleń strony powinny określić kary finansowe. Tego typu zapis będzie dodatkową motywacją, by jakiekolwiek próby oszustwa lub opóźnienia, nie miały miejsca.

Ubezpieczenie towaru nie tylko na czas transportu

Handel hurtowy to przede wszystkim magazynowanie dużej ilości towaru. Momentów, w których mogą one ulec uszkodzeniu lub kradzieży, nie brakuje. Jak zatem zabezpieczyć swój obiekt i przed czym chronić dostępny asortyment? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

Czy ubezpieczalnie chętnie oferują swoje usługi? Wszystko zależy od spełnienia określonych warunków. Jeśli magazyn wyposażony jest w nowoczesne zabezpieczenia, do których zaliczyć można m.in. monitoring, antywłamaniowe drzwi i okna, ochronę oraz alarm, możesz liczyć na owocną współpracę. Nie zapomnij jednak o weryfikacji instalacji hydraulicznej, wodnej, przeciwpożarowej i gazowej. Dzięki temu ubezpieczenie na okoliczność pożaru lub zalania będzie możliwe, a jego cena będzie zadowalająca.

Jak poprawić bezpieczeństwo – krótkie podsumowanie

Po pierwsze, zawsze dokładnie analizuj umowy z dostawcami i producentami. Jeśli tylko to możliwe, unikaj odpowiedzialności za jakość i tempo transportu – chyba że chcesz mieć wszystko na oku i pewność, że każdy etap zostanie przeprowadzony w sposób profesjonalny. W takim wypadku współpracuj z najlepszymi specjalistami i cenionymi przewoźnikami, którzy zapewnią Ci bezpieczeństwo. Ostatnią istotną kwestią jest ubezpieczenie towaru na wypadek kradzieży lub zniszczenia. Żeby jednak było to opłacalne, zadbaj o stan lokalu/magazynu i zabezpieczenia, np. antywłamaniowe drzwi i okna, czujniki oraz alarmy.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.