Decyzja o likwidacji hurtowni może być podyktowana m.in. upadłością przedsiębiorstwa lub zmianą jego profilu działalności. Bez wnikania w kryjące się za tym krokiem przesłanki możemy z góry założyć, że przedsiębiorcy, który został z niechcianym towarem będzie zależało na czasie. Co może zrobić, aby pozbyć się problemu, a jednocześnie jak najlepiej wyjść na tym pod względem finansowym?

Naturalnym posunięciem, skłaniającym do zakupów, jest obniżka cen. Jednak nawet organizując solidną wyprzedaż likwidacja hurtowni może przeciągnąć się w czasie. Najbardziej atrakcyjny towar pewnie bez trudu znajdzie nabywców, ale zawsze trafiają się też takie produkty, które nie wzbudzają zainteresowania, nawet po mocno obniżonych cenach. Tymczasem zegar tyka, a na kupujących nie można czekać w nieskończoność. Do tego część asortymentu hurtowni może się w międzyczasie przeterminować lub w inny sposób utracić swoje właściwości, co uniemożliwi sprzedaż, spowoduje straty i wygeneruje dodatkowe koszty związane z koniecznością utylizacji.

Czytaj także: Opłata za magazynowanie towaru

Kto może kupić towar z likwidacji hurtowni?

Zapasy zgromadzone w hurtowni mogą być ogromne i co za tym idzie potrzebne jest tu odpowiednie podejście. Likwidacja hurtowni nie może przecież ciągnąć się w nieskończoność. Potrzebny jest wobec tego wiarygodny kontrahent, najlepiej taki, który przejmie cały towar i szybko dokona zapłaty. Co zrobić, aby do nas trafił? W jakich miejscach ogłaszać, że sprzedajemy towar z likwidacji hurtowni? I po czym poznać, że to ten właściwy nabywca?

Zamiast szukania odpowiedzi na powyższe pytania, rekomendujemy zastosowanie innej strategii. Przedsiębiorca postawiony przed koniecznością likwidacji hurtowni powinien wziąć sprawy w swoje ręce i odezwać się do firm skupujących tzw. stocki magazynowe. Dane kontaktowe bez trudu znaleźć można w internecie. Często nie stanowi różnicy, czy będzie to firma zlokalizowana w okolicy, czy też setki kilometrów od naszego magazynu. Takie podmioty mają zazwyczaj zasięg ogólnokrajowy. Przed nawiązaniem kontaktu można też sprawdzić w internecie opinie o firmie, której mamy zamiar zaoferować nasz towar z likwidacji hurtowni.

likwidacja hurtowni

Dlaczego warto sprzedać towar firmie handlującej stockami?

Jak już wspomniane było w powyższych akapitach, przeprowadzając wyprzedaż likwidacja hurtowni może ciągnąć się tygodniami, a to dodatkowa praca, stres i koszty. Tymczasem firma, która skupuje całe stocki magazynowe, również od nas może zabrać cały towar, bez przebierania i wybrzydzania. Kolejnym ułatwieniem jest to, że taka firma sama zadba o zorganizowanie sobie transportu, dlatego nawet tą kwestią nie musimy zaprzątać sobie głowy, bez względu na rozmiary sprzedawanego stocku.

Trudno też byłoby nie wspomnieć o pieniądzach. Nie tylko nie musimy długo czekać na zapłatę za towar z likwidacji hurtowni, ale możemy wręcz spotkać się z sytuacją, gdzie firma zapłaci nam od ręki. Ciężko wyobrazić sobie szybszy sposób na odblokowanie gotówki zamrożonej w niechcianym towarze.

Sprawdź również: Towary wolnorotujące

Bezproblemowa likwidacja hurtowni

Jak widać, likwidacja hurtowni wbrew pozorom może przebiegać w sposób sprawny i umożliwiający odzyskanie jak największej ilości środków pieniężnych. Po nawiązaniu kontaktu z odpowiednim podmiotem przedsiębiorcy pozostaje czekać na wycenę towaru, a następnie już tylko cieszyć się z gotówki.

Zastanawiasz się pewnie teraz, co firma skupująca stocki magazynowe zrobi z Twoim towarem? Zapewne prędzej czy później trafi on do sprzedaży detalicznej, w wyprzedażowych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Zaglądają do nich tzw. “łowcy okazji” oraz mniej wymagający konsumenci, którzy w zamian za atrakcyjną cenę często przymykają oko na niemodny design, przestarzałą technologię czy średnią jakość towaru, którego Tobie lub innym hurtownikom nie udało się sprzedać innej grupie odbiorców.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami.